Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Wołów


 

Wspólnie z Gminą Wołów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest łącznie 30 beczek na wodę deszczową o pojemności 360 litrów. Mieszkańcy Gminy Wołów mogą wysyłać zdjęcia pokazujące zagospodarowanie ogrodów, balkonów, terenów zielonych na terenie gminy z uwzględnieniem proekologicznych działań, instalacji lub projektów.

Konkurs „Łap deszczówkę” to jedno z działań w ramach hasła #ZielonyWołów podjętych przez Burmistrza Gminy Wołów Dariusza Chmurę oraz Prezesa PW-K Wołów Rafała Borzyńskiego, aby rozwinąć zachowania ekologiczne związane z oszczędzaniem wody wśród mieszkańców Gminy Wołów.
Gromadzenie deszczówki to krok do ograniczenia strat wody. Wodę opadową można wykorzystać np. do podlania domowego ogrodu. W ten sposób oszczędzamy tę do picia.

Na mieszkańców czeka 30 beczek o pojemności 360 litrów. Mieszkańcy Gminy Wołów mogą wysyłać zdjęcia pokazujące zagospodarowanie ogrodów, balkonów, terenów zielonych na terenie gminy z uwzględnienieniem proekologicznych działań, instalacji lub projektów.

WAŻNE: Termin składania Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie mija dnia 05.08.2020 r. (data wpływu do Urzędu Miejskiego w Wołowie)

Konkurs został podzielony na dwie części:

Pierwsza część konkursu odbędzie się w dniach 15.07.2020 r. - 05.08.2020 r. Tu do wygrania jest 15 beczek na wodę deszczową, a oceny nadesłanych zdjęć konkursowych dokona komisja składająca się z przedstawicieli Burmistrza Gminy Wołów oraz PW-K Wołów.

W drugiej części konkursu 15 beczek zostanie przyznanych osobom, których nadesłane wcześniej zdjęcia otrzymają największą liczbę polubień na profilu Dzień dobry Wołów, w serwisie Facebook.com. W tej części konkursu wybór laureatów odbędzie się w terminie: 06 – 20 sierpnia 2020 r.

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie należy wysyłać na adres: Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Wołowie, ul. Rynek 34, 56-100 Wołów z tytułem: Konkurs pt. "Łap deszczówkę”, lub emailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN KONKURSU ORAZ KARTA ZGŁOSZENIOWA